TESLİMAT

www.clasptasarim.com eticaret mağazamızdan yapmış olduğunuz alışverişlerde satın aldığınız ürünlerin teslimatında üstün müşteri memnuniyeti oluşturma kapsamında  kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır. Siparişiniz belirttiğiniz yada kayıtlı teslimat adresinize 3-7 iş günü içinde ulaştırılır.

Havale/EFT ile ödemelerde banka onayı beklemekteyiz. Havale/EFT ile ödeme yapmayı seçtiğiniz durumda, sitede yer alan Ödeme Bildirim Formu’nu doldurmanız durumunda, işlemlerinizi hızlandırabiliriz.,

Prensip olarak kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur.

Kargo ücreti ne kadar? 

Kargo ücreti Türkiye’nin her yerine 10-TL’dir. Ancak Clasp Tasarım’dan yapmış olduğunuz alışverişlerinizde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır. Siparişleriniz Aras Kargo ile adresinize ulaştırılacaktır.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma gibi bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesi sürecinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

CAYMA HAKKI

Satın aldığınız üründen  on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma hakkını kullanacağınızı yazılı olarak [email protected] adresine bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sonrası en fazla 5 iş  günü içinde ürünü adresimize göndermenizi rica ederiz.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler; tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerdir.  Tüketici bu ürünlerde cayma hakkını kullanamaz.

İade edeceğiniz ürünü orijinal faturasıyla, eksiksiz, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, tahrip edilmemiş, yıkanmamış, sipariş numarası ile birlikte ARAS KARGO ile “Durupost Perpa Şube iade” açıklaması ile iletişim bölümündeki adresimize gönderebilirsiniz. İade gönderileri Aras Kargo ile yapılmaktadır. Farklı kargo firması ile gönderilen ürünlerin kargo bedeli iade tutarından düşülecektir. Ödeme şeklinize bağlı olarak iadeniz en geç 7 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. Kredi kartına yapılan iadelerde bankanızın çalışma şekline bağlı olarak iadeniz 15-20 günü bulabilir.

Cayma hakkı; siparişlerinizin tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerde; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde, kullanılamaz. Detaylı bilgi için Mesafeli Satış Sözleşmemize göz atabilirsiniz.

İADE VE DEĞİŞİM

Satın aldığınız ürünü iade etmek veya değiştirmek isterseniz, siparişinizi teslim aldıktan sonraki 14 gün içerisinde, ürünle ilgili iade ve/veya değiştirme talebinizi [email protected] adresine yazılı olarak bildirmeniz gerekmektedir. İade edeceğiniz ürünü orijinal faturasıyla, eksiksiz, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, tahrip edilmemiş, yıkanmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olarak, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak ARAS KARGO ile “Durupost Perpa Şube iade” açıklaması ile iletişim bölümündeki adresimize gönderebilirsiniz. İade gönderileri Aras Kargo ile yapılmaktadır. Farklı kargo firması ile gönderilen ürünlerin kargo bedeli iade tutarından düşülecektir.

Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş, orjinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ya da koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle, alıcı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Kusurundan dolayı iade edilmek istenen ürün tarafımıza ulaştığı günden itibaren 7 iş günü içinde detaylı incelenir. İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar kredi kartınıza iade edilecektir. Havale yapmış olmanız durumunda, ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır.

Üründeki sorunda kullanıcı hatası belirlenmesi durumunda ise, ürün bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte “Alıcı Ödemeli” olarak size geri gönderilir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmişse kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.

İadesi yapılan ürünlerde, ücret iadelerinin kredi kartı ekstrenize yansıması bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 15-20 gün sürebilir. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, Clasp Tasarım’ın bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer sorularınızı [email protected] adresinden bize yazabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR